Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında mahallelerin çehresini değiştirmeye devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen proje kapsamında Salihli ilçesine bağlı Yağmurlar mahallesine 13 milyon TL yatırım beledi ile 2 bin 600 metre kanalizasyon hattı, 2 bin 200 metre içme suyu hattı ve 13 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme çalışmaları tamamladı. Ayrıca mahallede evsel nitelikli atıksu problemi yaşanmaması için 600 kişilik foseptik montajı yapıldı.

Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali Manisa’da yapıldı Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali Manisa’da yapıldı

Yağmurlar (3)

Muhtar’dan Başkan Ergün’e övgü dolu sözler

Yağmurlar Mahalle Muhtarı Turan Can, “Mahallemizin alt ve üst yapısında ciddi sıkıntılar yaşıyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde alt yapımız ve içme suyumuz tamamen yenilendi. Bunların yanında üst yapımızda yenilenerek mahallemiz şehir görünümü kazandı. Yaz aylarında içme suyu konusunda bir takım sıkıntılar yaşıyorduk. Bu sorunumuz da giderildi. Sağlıklı ve kesintisiz suya kavuştuk. Cengiz Başkanımızın emeklerini ödeyemeyiz Allah kendisinden razı olsun. Hizmetleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yağmurlar (2)

Vatandaşlar hizmetten memnun

Mahalle sakinlerinden Mehmet Yılmaz, “Mahallemize yapılan hizmetlerden çok memnunuz. Kanalizasyon hattımız başta olmak üzere, içme suyu ve üst yapı çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar yapılmadan önce özellikle içme suyu konusunda bir takım sıkıntılar yaşıyorduk. Yaz aylarında bazı hanelere su gelirken bazı hanelerde kesinti oluyordu. Alt yapımız zaten çok sıkıntılıydı. Üst yapımız ise çamur ve ulaşımı zordu. Cengiz Başkanımızın hizmetleriyle mahallemizde susuz ev kalmadı. Alt ve üst yapımız çok güzel oldu. Hizmetlerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ali Gökçen ise, “Mahallemize yapılan hizmetlerden çok memnunuz. Mahallemizin alt yapısı ve içme suyu hatları yenilenerek sağlıklı hale getirildi. Üst yapımızda yapılarak güzel bir görünüme kavuştu. Başta Cengiz Başkanımız olmak üzere emekleri geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Fatma UYSAL