Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde merkez ve mahalle okullarında Sinema ve tiyatro sanatçısı, gezgin ve yazar, ünlü dizi oyuncusu Semih İğdigül tarafından sokak hayvanları için seminer verilmeye başlandı.

A W117757 01
Sarıgöl Atatürk Ortaokulu ve Sarıgöl Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerine verilen seminerde sokak hayvanlarının da yaşadığımız dünyada hakları olduğunu belirterek, "Bu güne kadar Türkiye'nin her yerindeki okullarda sokak hayvanlarının bakımı ve onların da yaşam hakkı olduğunu öğrencilerimize anlatmaya devam etmekteyim. Önce eğitim şart hayvanları sevmek başta gelmektedir. Yıllardır can dostlarımızın bakımı ve korunması için gönüllü olarak Türkiye'nin her yanına gerek motosikletle gerek kendi aracımla gönüllü dolaşarak ücretsiz seminerler veriyorum. Burada ilk önce yerel yönetimlere önemli bir iş düşmektedir. Can dostlarımız için barınak şart. Yada sahiplenmek gerek. Onlardan zarar gelmez." dedi.

Spil Milli Parkı en kalabalık grubunu ağırladı |  Öğrenciler, Milli Park'ın fauna ve florası tanıdı Spil Milli Parkı en kalabalık grubunu ağırladı | Öğrenciler, Milli Park'ın fauna ve florası tanıdı

A W117757 02
Sokak hayvanlarına yönelik seminerin önümüzdeki hafta da okullarda verilmeye devam edeceğini kaydeden İğdigülün semineri, öğrenci ve öğretmenler tarafından ilgiyle izlendi.

A W117757 04

Kaynak: İHA