SAHURDA FENALAŞTI

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in, Bursa'da yaşayan babası Musa Ateş, sahura kalktıktan sonra fenalaştı. Durumun haber verilmesi üzerine eve gelen sağlık ekipleri, Ateş'in kalp krizi geçirdiğini belirledi. İlk müdahale sonrası Bursa Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Musa Ateş hayatını kaybetti.

Ateş, oğlunun cinayetinin aydınlatıldığını göremeden hayata gözlerini yumarken ölüm sebebiyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ateş, Aralık 2022'den bu yana oğlunun cinayetinin aydınlatılması için mücadele veriyordu.

İzmir Şehir Hastanesi'ndeki 'katliam' girişimine sağlık çalışanlarından tepki İzmir Şehir Hastanesi'ndeki 'katliam' girişimine sağlık çalışanlarından tepki

NE OLMUŞTU?

Ülkü Ocakları'nda bir dönem başkanlık görevinde bulunan Sinan Ateş, 30 Aralık 2022'de arkadaşı Selman Bozkurt ile Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'nde bulunan İnci Apartmanı'ndan çıktıkları sırada motosiklette bulunan bir kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Saldırıda Sinan Ateş başından, karnından ve bacaklarından beş kurşunla yaralanmış, yaşanan olayda Selman Bozkurt da omzundan yaralanmıştı. Ateş, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Kaynak: sondakika.com