AFAD duyurdu: Marmaris açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi AFAD duyurdu: Marmaris açıklarında 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bakan Yılmaz Tunç, AK Parti Grup Toplantısı öncesi basın mensuplarının sahipsiz sokak köpeklerine ilişkin yasa taslağı hakkındaki sorularını cevapladı. Hayvanları Koruma Kanunu çıkaran bir iktidar olduklarını söyleyen Tunç, “Milletvekilleri elbette değerlendirecektir. Hayvanları koruma noktasında kararlılığımızı sürdürüyoruz. Hayvanları Koruma Kanunu çıkaran bir iktidarız. Dönemimizde Hayvanları Koruma Komisyonu kurulmuştu. Birtakım düzenlemeler yapmıştık. Hayvanlara eziyet edenlere yönelik cezalar arttırılmıştı. Bu konuda, hayvanları koruma konusunda hassasiyetimiz devam ediyor. Özellikle sokaklardaki sahipsiz hayvanların insanlara zarar verdiği ve ölümlere yol açan durumlar söz konusu olduğu kesin. Bunu önlemek lazım. Bunu önlemek için birtakım tedbirler almak gerekiyor. Belediyelere ve bazı kurumlara düşen görevler olacak. Bu anlamda bir yasal düzenleme ihtiyacı olduğu açık. Hem hayvanları hem de insanları korumak lazım. İnsan sağlığına zarar verecek durumları kaldırmaya yönelik bir orta yol bulunması gerek. Yasa taslağı milletvekillerince tartışılacak” şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu: “(Sokak köpeklerinin uyutulması) Ortada henüz kesin bir şey yok”

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, sokak köpeklerinin uyutulması konusuna ilişkin, “Tarım Komisyonunda birçok partinin temsilcisi var, orada da konuşulacak. Tarım Komisyonuna da çalışmalarımı vereceğim. Ortada henüz kesin bir şey yok” dedi.
AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sokak köpeklerine ilişkin düzenleme hakkındaki sorular üzerine Yenişehirlioğlu, yaklaşık 10 gün daha çalışacaklarını ifade etti. Yenişehirlioğlu, toplumun bütün kesimlerini dinlediklerini belirterek, “Görüştüğümüz liste çok kabarık ama şunu söyleyebilirim; gazeteciler, sanatçılar, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan akademisyenler, uzmanlar, toplum önderleri, mağdur aileler, dernek ve vakıflar, aklınıza gelebilecek pek çok insanla, hiçbir kıstas ve filtreleme yapmaksızın herkesle görüşüyoruz” şeklinde konuştu.

“Ortada henüz kesin bir şey yok”
Sokak hayvanlarının uyutulmasıyla ilgili sorulan soruları cevaplayan Yenişehirlioğlu, "Ortada kesinleşmiş bir şey yok. Teklif var ama komisyonda konuşulacak. Bunun başkanlığını malum Tarım Komisyonu yapacak. Ben çalışmalarımı ve görüşmelerimi derleyip toparlıyorum. Bunların tamamını grup başkanımıza ibraz edeceğim. Tarım Komisyonunda birçok partinin temsilcisi var, orada da konuşulacak. Tarım Komisyonuna da çalışmalarımı vereceğim. Orada da bu tartışılacak. Ortada henüz kesin bir şey yok” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA