Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu çatısı altında bir araya gelen katılımcılar, Gebze miting alanında seslerini yükselterek yaşadıkları sorunlara dikkat çekti.

MSB duyurdu: Terör saldırısında bir asker şehit oldu MSB duyurdu: Terör saldırısında bir asker şehit oldu

6B2Fa8Fe 3209 4Cd0 9228 Fc3332Befe35

ÖZGÜR ÖZEL’DEN STAJ VE ÇIRAKLIK VURGUSU

Diğer yandan staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının taleplerine sessiz kalmayan CHP Lideri Özgür Özel, ”Burası alın terinin, akıl terine karıştığı Gebze. Buralarda öğrenciler yıllarca staj yaptı ya da Anadolu’nun dört bir yanında çıraklık yaptılar. Ama onların bu işe girişlerini emeklilikte saymıyorlar. Gebze’den tüm Türkiye’deki staj ve çıraklık mağdurlarına selam olsun” şeklinde konuştu.

71Beab4A 802E 4De6 A268 B49830B8452F

STAJ MAĞDURLARI: SİGORTA BAŞLANGICI İÇİN CHP’DEN ADIM BEKLİYORUZ

İstanbul Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Dernek Başkanı Selçuk Aydın ve Kocaeli Dernek Başkanı Yaşar Tosun'un da katıldığı mitingde,  Cumhuriyet Halk Partisi vekilleri ile görüşmeler yapıldığı bildirildi. Yapılan görüşmelerde staj ve çıraklıkla ilgili sorunlar ele alındı ve çözüm talepleri iletilerek destek istendi. Başkan Selçuk Aydın ve Yaşar Tosun, özellikle geçim sıkıntılarına vurgu yaparak haklarının korunması ve staj ve çıraklık sigortasının emeklilikte başlangıç sayılması için CHP’den adımlar beklediklerini ifade etti.

Cff390B8 D193 4D8C B94C 265F2499489D

Staj ve çıraklık mağdurları, birlik ve beraberlik mesajları vererek, mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi