Turgutlu Belediyesi 100. Yıl Cumhuriyet Çarşısı, Cuma Pazarı ve otoparkı, Selvilitepe Cemevi ve Kültür Sanat Merkezi, Çepnibektaş Çok Amaçlı Salon, Ekrem Gürel Kültür Merkezi ve Kadın Sığınma Evi ile Selvilitepe Spor Kompleksi projelerini kapsayan Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde Turgutlu Belediyesi personelini sevindirecek haber Belediye Başkanı Çetin Akın’dan geldi.

Beledi̇ye (1)

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel’in de katıldığı Toplu Açılış ve Temel Atma Törenindeki konuşması sırasında önemli bir müjde de paylaşan Başkan Akın, 2024 yılında personel maaşlarına yüzde 71 oranında zam yapılarak en düşük maaşın 24 bin 823 TL olduğunu duyurdu. Personelin alacağı en düşük ücretin belirlenen asgari ücrete göre yüzde 46 oranında daha fazla olduğunu belirten Başkan Akın konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

Otomobil satışlarında Şubat ayı rekoru! Otomobil satışlarında Şubat ayı rekoru!

“1 Ocak 2024 tarihinden itibaren Personel A.Ş. çalışanlarımızın ücretlerine yüzde 71 oranında zam uygulayarak, yan haklar dahil aylık en düşük ücretimizi 24.823,00 TL yaptık. Böylelikle çalışanlarımızın alacağı en düşük ücret,  belirlenen asgari ücrete göre yüzde 46 oranında daha fazla olmuştur. Belirlediğimiz bu ücretlere temmuz ayında memur maaşlarına gelecek olan enflasyon farkı kadar artış yapacağımızı da ayrıca müjdelemek isterim. Kadrolu çalışanlarımızın ücretlerine yüzde 68 oranında zam uygulayarak, yan haklar dahil aylık en düşük ücretimizi 38.300,00 TL yaptık. Memur çalışanlarımızın ise 3.000,00TL olan Sosyal Denge Tazminatlarını yüzde 70 oranında artırarak 5.100,00TL yapmış bulunmaktayız. Tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”

Beledi̇ye (2)

Kaynak: Ayşenur Yılmaz