Büro Memur-Sen ise 143 üyede kaldı. Türk Büro Sen Manisa Şube Başkanı Ahmet Ağır ve Başkan Yardımcısı Hakan Özen, sendika üyelerini Karaoğlanlı’da bulunan Gönül Bahçesi’nde programda ağırladı.

Türk Büro Sen Manisa Şube Başkanı Ahmet Ağır,  yeni yönetim olarak 1,5 yıl önce göreve başladıklarını, bu kısa zamanda Manisa Vergi Dairesi’nde yetkili sendika olmalarından dolayı üyelere teşekkür etti. Ağır, bu güveni boşu çıkarmayacaklarını kaydetti. Başkan Yardımcısı Hakan Özen, alınan bu yetkiden dolayı üyelere teşekkür etti, bu yetkiyi koruyarak daha da ileriye taşıyacaklarını açıkladı, sendikal mücadelelerde yanlarında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Dünyanın en mutlu şehirleri belli oldu: Manisa'nın komşu ili de listede! Dünyanın en mutlu şehirleri belli oldu: Manisa'nın komşu ili de listede!

Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, programa telefonla bağlandı. Türkeş Güney, yetki alan üyeleri tebrik etti. Güney, “Bizlere inanan Vergi Dairesi çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olacağız. Sorunlarımızı çözmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Buradan üyelerimize bir müjde vereyim. Denetim mesaisini çıkaracağız. Aylık 10 bin liradan fazla bir denetim mesaisi çıkaracağız. Üyelerimizin bu haktan faydalanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Manisa’nın da dahil olduğu 29 ilde Vergi Dairesi Başkanlığının bulunduğunu kaydeden Genel Başkan Güney, “Aynı şekilde defterdarlıklarımız var.  Gelir gider ayrımı için Vergi Dairesi Başkanlığı ve Defterdarlık ayrı olarak görev yapıyordu. Gelir gider ayrımı son bulsun, Maliye teşkilatı tek çatı altında bulunsun istiyorduk. Vergi Dairesi Başkanlığı ile Defterdarlık artık Manisa Defterdarlığı adı altında birleşecek. Mal Müdürlükleri kapatıldığı zaman üyelerimiz mağdur edilmesin, istedikleri yerde çalışsınlar istiyoruz. İnşallah Maliye Bakanlığı, teşkilatı daha iyi olacak. Gelir gider ayrımının kaldırılmasından dolayı mutluyuz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi