Salihli Belediyesi’nin başlattığı çalışmalarla yeni bir sosyal yaşam alanı olarak Kurtuluş Mahallesine kazandırılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verildiği Türk Dünyası Parkı içerisindeki kafeteryada tüm hazırlıklar tamamlandı.

Türk Dünyası Kafeterya (23)

Tarihte kurulan 16 Türk Devleti’nin anıtlarının yer aldığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Dünyası Parkı içerisinde, Bilge Kağan, Bilge Tonyukuk ve Kül Tigin yazıtları, Ergenekondan çıkışı sembolize eden Bozkurtlar, Ay-yıldız anıtı, futbol ve basketbol sahaları, çocuk parkı ve oyun grubu, mevsimlik çiçekler ve otantik ağaçlar, havuz ve Türk motifleriyle döşenen Kafeterya yer alıyor.

Türk Dünyası Kafeterya (22)

KDV ve MTV'ye düzenleme yapılacak mı? Bakan Şimşek çok net konuştu KDV ve MTV'ye düzenleme yapılacak mı? Bakan Şimşek çok net konuştu

Salihli’nin en güzel yerleşim bölgesinde ilçeye yeni bir sosyal yaşam alanı kazandırdıklarını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini verdiğimiz Türk Dünyası Parkı içerisinde yer alan ve Türk motifleriyle döşediğimiz Kafeteryamız, değerli hemşehrilerimiz için çok yakında açılıyor. Şark köşeleri ve modern oturma gruplarıyla otantik bir görünüm kazanan kafeteryamızda, Türk kahvesi, çay ve kışın vazgeçilmezi olan salep, soğuk içecekler, sütlü ve şerbetli tatlılar, yaş ve kuru pasta çeşitleriyle en özel günlerinizde mutluluklarınıza ortak oluyoruz. Sizler, kafeteryamızda keyifli saatler geçirirken sevgili çocuklarımız da oyun parkı ile futbol ve basketbol sahalarında gönüllerince oynayıp eğlenebilir. Salihli’mize hayırlı olsun” dedi.

Türk Dünyası Kafeterya (18)

Türk Dünyası Kafeterya (16)

Türk Dünyası Kafeterya (14)

Türk Dünyası Kafeterya (12)

Türk Dünyası Kafeterya (7)

Türk Dünyası Kafeterya (6)

Türk Dünyası Kafeterya (2)

Kaynak: Behzat Akcan