Meteoroloji son hava durumu raporunu yayımladı ! Salihli’de sıcaklıklar artıyor Meteoroloji son hava durumu raporunu yayımladı ! Salihli’de sıcaklıklar artıyor

12 Nisan gece saatlerinde Türkiye'nin doğusuİran, İsrail, Lübnan ve Irak gibi bölge ülkelerinden 'gökyüzünde bir cisim' raporları gelmeye başlamıştı.

Şeytan Kuruklu Yıldız

Bu cismin 'Şeytan Kuyruklu Yıldızı' olarak adlandırılan '12P/Pons Brooks' Kuyruklu Yıldızı'nın geçişi olduğu ortaya çıktı.

Oldukça nadir olarak sınıflandırılan bu olayda görülen 'Şeytan Kuyruklu Yıldızı'nın bir sonraki geçişinin 2095 yılında olacağı belirtiliyor.

Şetyan Kuyruklıu Yıldız Nedir

Şeytan Kuyruklu Yıldızı nedir?

12P/Pons–Brooks, 71 yıllık yörünge periyoduna sahip periyodik bir kuyruklu yıldızdır. Yörünge periyodu 20-200 yıl olan kuyruklu yıldızlara Halley tipi kuyruklu yıldızlar denir. Bilinen en parlak periyodik kuyruklu yıldızlardan biridir. 12P/Pons-Brooks Kuyruklu Yıldızı şu anda Koç takımyıldızında bulunuyor.

Çıplak gözle görülebilen bu kuyruklu yıldız için ise bazı inanışlarda da 'uğursuzluk' olarak yorumlandığı için 'kehanet' söylentilerine neden oldu.

Kaynak: Haber Merkezi