Yeni başkanın ilk icraatı makam odasını değiştirmek oldu Yeni başkanın ilk icraatı makam odasını değiştirmek oldu

Uğurelli'ye ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhammet Çetin, Şube Müdürü Ömer Kahraman ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak eşlik etti. İlk olarak Karacaali Ortaokulu'na giden Uğurelli, burada öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra deprem tahkiki sonucu yıkılan ve yapımına başlanan ilkokul binasının inşaat alanını ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

A W163015 01Uğurelli, Karacaali ziyaretinin ardından yine deprem tahkiki sonucu yıkım kararı verilen ve inşaatında sona gelinen Kızılçukur Şehit Ahmet Şılak Ortaokulu, Dört Eylül İlkokulu ve Şehit Esin Akay Ortaokulu inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.

A W163015 05

İlçedeki eğitim yatırımlarını inceledikten sonra beraberindeki heyetle Sarıgöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine geçen Uğurelli, burada İlçe Kaymakamı Ali Arıkan'la birlikte pansiyon öğrencilerinin hazırlamış olduğu iftar programına katıldı. Okul bahçesinde gerçekleştirilen iftar programında; Kur'an-i Kerim tilaveti, ilahi ve şiirler okunurken, "Aşık ile Maşuk" gösterisi de izleyenlerden tam not aldı. Program, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uğurelli'nin okuduğu şiirle sona erdi.

A W163015 02

Kaynak: İHA