Program kapsamında, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün yıl sonu sergisini de ziyaret eden Ünlü, sergiyi gezerek yapılan çalışmaları inceledi ve sergi hakkında detaylı bilgi aldı. Sergide görevli eğitmenler ve öğrencilerle sohbet eden Vali Ünlü, el emeği göz nuruyla yapılan ürünleri çok beğendiğini belirtti. El emeğinin ve sanatın önemine değinen Vali Ünlü, bu tür çalışmaların artırılması gerektiğini vurguladı.

Şehit ailesini ziyaret etti
Vali Enver Ünlü, Turgutlu Derbent Mahallesinde yaşayan Şehit Ali Karakuzu'nun eşi Serpil Karakuzu ve ailesini ziyaret etti.
Turgutlu ilçesinde 08 Nisan 1979 tarihinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teröristlerce yapılan saldırıda şehit olan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Ali Karakuzu'nun eşi Serpil Karakuzu ve ailesi ile sohbet eden Vali ünlü, şehit ailesine Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim etti.
Şehit ailelerinin vatan için canlarını feda eden kahramanlarımızın Türk Milletine emaneti olduğunu vurgulayan Vali Ünlü, devlet ve millet olarak her zaman şehit ailelerinin yanında olacaklarını belirtti. Vatanın her karış toprağının şehitlerimizin kanı olduğunu söyleyen Vali Ünlü, şehitlerin emaneti cennet vatanımızı korumak için birlik ve beraberlik içinde ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Salihli'de yangın felaketi: Bir mahalle daha yanıyor Salihli'de yangın felaketi: Bir mahalle daha yanıyor

A W222803 06

110 yaşındaki Ahmet Amca Vali Ünlü’yü çaya davet etti
Derbent Mahallesi ziyareti esnasında 110 yaşındaki mahalle sakini Ahmet Çakal ile Cuma Namazı çıkışında karşılaşan Vali Ünlü, Ahmet Amcanın çay daveti üzerine mahallede bulunan kahvede kendisiyle sohbet etti. Askerliğini sıhhiye olarak yaptığını, geçimini hayvancılık yaparak sağladığını söyleyen 110 yaşında ki Ahmet Çakal’a hoş sohbeti ve misafirperverliği için teşekkür eden Vali Ünlü, daha sonra mahallede bulunan esnaf ve vatandaşları da ziyaret etti.

A W222803 04

Vali Ünlü daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz'ü ziyaret etti, Turgutlu'da yapımı devam eden stadyumda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Turgutlu programında son olarak ilçede faaliyet gösteren Seramiksan A.Ş.’yi ziyaret eden Vali Ünlü, Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Demirdöver’den üretim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.

Kaynak: İHA