Kanal D ekranlarının iddialı dizileri arasında gösterilen Yalan izleyici karşısına çıktı. Dizinin yönetmenliğini Hakan İnan üstlenirken, senaryoyu da Cem Akyoldaş ve Murat Boyacıoğlu kaleme alıyor. Yalan dizisi konusu ve oyuncu kadrosu da merak edilenler arasına girdi. Merak edilenler haberimizin devamında…

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (31)

Yalan Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu 

Yalan dizisi ilk bölümü ile 27 Mayıs Pazartesi günü saat 20:00'de Kanal D ekranlarında yayımlandı. Yalan dizisi konusu ve oyuncu kadrosuyla yeni bölümleri ile pazartesi akşamlarına damga vuracağa benziyor.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (6)

Yalan Dizisi Konusu

Kocasının katili olmakla suçlanan Melike, yirmi yıl sonra hapisten çıkar. Yıllarca hasret kaldığı kızına kavuşmaktan başka derdi olmayan Melike, dışarıda kendisini yalanlarla örülü bir dünyanın beklediğinden habersizdir.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (7)

Melike'yi bekleyen yalnız yalanlar değildir, kocasının kin dolu ailesi de intikam almak için gün saymaktadır. Melike yeni hayatının daha en başında mücadele etmek zorunda kalırken, en büyük savaşını kızı Hazal'la yakınlık kurabilmek için verecektir.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (11)

Ancak bu hiç de kolay olmaz. Çünkü Hazal, Melike'nin gerçek kızı değildir. Hazal, Hülya ve Cengiz'den Melike'nin kızı hakkındaki büyük sırrı öğrendikten sonra hemen harekete geçer. Berrin Aksoy ve onun kızı Duru Aksoy'la da yolları da bu sayede kesişir.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (14)

Hazal'dan kolayca kurtulabileceğini sanan Berrin çok yanılmıştır. Berrin, Hazal'dan kurtulayım derken öyle bir hata yapar ki Melike ve Duru'yu da olayların içine çekmiş olur. Artık tüm yalanların ortaya dökülmesi an meselesidir. Herkesin geleceği Hazal'ın iki dudağının arasındadır.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (12)

Yalan Dizisi Oyuncu Kadrosu

 • Aslıhan Güner - Melike Karaca
 • Eylül Tumbar - Duru Aksoy
 • Serra Pirinç - Hazal Yıldız
 • Feyyaz Duman - Kadir Karaca
 • Atakan Hoşgören - Kerim Kaleli
 • Yeşim Ceren Bozoğlu - Hülya Yıldız
 • Emir Benderlioğlu - Cengiz Yıldız
 • Özge Borak - Berrin Aksoy
 • Kubilay Tunçer - Haluk Aksoy
 • Zeynep Eronat - Zehra Karaca
 • Renan Bilek - Emin Kaleli
 • Ozan Yiğit - Volkan Bilgen

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (9)

Yalan dizisi konusu ve oyuncu kadrosunu paylaştık. Peki dizinin Metin Akpınar ve kızının hikayesi olduğu söylentileri doğru mu? İşte cevabı…

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (8)

Yalan Dizisi Metin Akpınar ve Kızının Hikayesi mi?

Dizide Aslıhan Güner’in canlandırdığı Melike karakterinin cezaevine girdiği için kızı Duru’yu ablasına emanet ettiği ve ablası Hülya’nın da bebeği evlatlık olarak verdiği görüldü. Bu olay yeni bir tartışma konusunu da beraberinde getirdi; Dizinin hikayesi Metin Akpınar ve kızı Duygu Nebioğlu’nun hikayesi mi?

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (30)

Duru Aksoy Aslında Duygu Nebioğlu mu?

Dram dolu anne-kız hikayesi ile seyirci karşısına çıkan Yalan, “Melike’nin kızı, ünlü modacı Berrin Aksoy’un kızı Duru Aksoy...” repliği seyircilerin dikkatinden kaçmadı. Duru Aksoy karakterinin Duygu Nebioğlu olup olmadığı ise büyük merak konusu oldu. İzleyiciler, “Duru Aksoy aslında Duygu Nebioğlu mu?” sorusunun cevabını beklerken dizinin yapımcıları sessizliğini koruyor.

Dizi hakkında merak edilenlere cevap verdik. Yalan dizisi konusu ve oyuncu kadrosu yazımıza oyuncuların karakterlerini tanıtarak devam edelim.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (28)

Yalan Dizisi Oyuncu Karakterleri

ASLIHAN GÜNER - MELİKE KARACA

Aslıhan Güner Melike Karaca

Melike, sevgi ve şefkat dolu bir annedir. Hayatta her zorluğu aşabilecek güçte bir kadındır. Sevgi, güven, azim ve dürüstlük onun gücünün kaynağıdır. En zor şartlar altında bile kendisine bir yol bulup mutlaka çözüm üretir. Öyle ki, haksız yere suçlanarak cezaevine girdiğinde bile gerçek suçluyu bulmak için cezaevinde hukuk okumaya başlamıştır. Maharetli bir kadındır, özellikle dikiş nakış konusunda doğal bir yeteneği vardır. Yoksulluk içinde büyümüş olsa bile annesinden öğrendiği değerleri el üstünde tutan, paraya tamah etmeyen, erdemleriyle yaşayan biridir. Kızı Hazal onun hayata tutunma sebebidir. Melike kızının mutluluğu için her şeye dayanmaya hazırdır.  Ancak kızı hakkında öğrendiği büyük yalanla hayatının esas sınavıyla karşı karşıya kalacaktır.

EYLÜL TUMBAR - DURU AKSOY

Eylül Tumbar Duru Aksoy

Çok duygusal, güzel, masum ve yüksek potansiyelli pırıl pırıl bir genç kızdır. Varlıklı Aksoy Ailesinin ona verdiklerini tüketmek yerine, onlara değer katmaya çalışan Duru, aile şirketinde çalışır. Bir prenses gibi büyütülmüş olsa da, duygusal açıdan hep yoksunluk çekmiştir.  Annesinin duygusal gelgitleri nedeniyle erken olgunlaşmış, annesine annelik etmeyi öğrenmiştir. Anne ve babasının sorunlu evliliğinde büyük bir denge unsuru olan Duru, iş hayatında da hep annesinin gölgesinde kalmıştır. Bu gölgeden çıkıp kendi iç sesini bulmak Duru’nun gerçek yolculuğunu başlatacaktır. Melike’nin hayatına girmesiyle de Duru karşılıksız sevgi ile tanışacak ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya hakkında şok iddia! Ünlü komedyen Hasan Can Kaya hakkında şok iddia!

SERRA PİRİNÇ - HAZAL YILDIZ

Serra Pirinç Hazal Yıldız

Kıpır kıpır, neşeli, tuttuğunu koparan, mücadeleci bir genç kızdır Hazal. Kendisini hayata yenik başlayanlardan biri olarak gören Hazal, hayatı hafife alarak onunla baş etmesini öğrenmiştir. Karşısına çıkan fırsatları görecek kadar zeki, onları kaçırmamak için her şeyi yapacak kadar gözü karadır.  Hiçbir zaman olduğu yeri kabul etmez, her zaman daha fazlasının peşindedir o.  Erdemli bir hayatı seçecek bir ortamda büyümemiştir. İçine doğduğu acımasız koşulları değiştirmek için her yol mübahtır, rakipleri yenmek için her yalan söylenebilir. Kimseye güvenmez, anne babasına bile… Hep kendisini koruduğu bir kabuğu vardır. İçindeki kırılgan, duygusal yanı saklamayı çok iyi bilir.  Melike yüreğine ulaşan ilk ses olur, onun masum yanını uyandırır. Fakat bu sefer de Melike’yi kaybetme korkusu Hazal’ın zorlu sınavı olacaktır.

FEYYAZ DUMAN - KADİR KARACA

Feyyaz Duman Kadir Karaca

Dediğinden şaşmayan, yürekli ve adil bir adamdır Kadir. Sözünün arkasında duran, güven veren biridir. Ülkenin en tanınmış mücevher firmalarının birinin sahibi olan Karaca Ailesi’nin esas varisi ve tanınmış bir tüccardır.  Ataerkil bir aşiretin içinden geldiğinden, sessizliği ile duygusal yanını bastırmayı öğrenmiştir. İçinde kimsenin görmediği düşünceli ve merhamet dolu bir yan vardır. Melike, Kadir’in bu yanını görür. Ancak Melike’nin de henüz göremediği Kadir’in yirmi senedir içinde gizlice büyüttüğü aşkıdır.

ATAKAN HOŞGÖREN - KERİM KALELİ

Atakan Hoşgören Kerim Kaleli

Kerim tuttuğunu koparan, inatçı, parlak zekalı ve erdemli bir delikanlıdır.  Yıllardır Aksoy’lar ile iş birliği içinde çalışan Kaleli Kumaş Şirketi’nin sahiplerinin oğludur.  Geleneksel değerlere bağlı bir ailede büyümüş ama modern eğitimler alarak kendisini bambaşka bir yere taşımıştır. Girişimciliği ile yaşıtlarından ayrılan Kerim’in parlak bir gelecek vaat ettiği bellidir.  Ancak Kerim’in de sırları vardır. Aksoyların içine sızmaya çalışırken çocukluk aşkı olan Duru Aksoy’a kayıtsız kalamaması Kerim’in de dengelerini alt üst edecektir…

YEŞİM CEREN BOZOĞLU - HÜLYA YILDIZ

Yeşim Ceren Bozoğlu Hülya Yıldız

Melike’nin neredeyse tam zıt karakterde olan ablasıdır. Düşüncesiz, sorumluluktan kaçan, kurnaz, korkak ve çıkarcı biridir. Ne anne olarak ne de evlat olarak kendinden bekleneni vermiştir. Önceliği daima kendi menfaatleridir. Buna da her zaman akılcı bir kılıf bulur. Erken yaşta hayatın zorluklarıyla karşılaştığından yüreği katılaşmıştır. Ona göre şu hayatta herkes kendi başının çaresine bakmayı öğrenmelidir. Onun için önceliği olan tek kişi vardır o da, büyük bir hayranlık beslediği kocası Cengiz’dir.  Ortak sırları nedeniyle zamanla Cengiz’e öyle bağımlı olmuştur ki, onu kaybetmekten ölesiye korkar. Melike ile çocukluklarından beri bitmeyen bir rekabet içindedir. İçinde büyüttüğü haset herkesin kaderini değiştiren yalanların kaynağı olur. Söylediği yalanlar öyle büyüktür ki, gerçekler ortaya çıkarsa tüm aile paramparça olacaktır.

EMİR BENDERLİOĞLU - CENGİZ YILDIZ

Emir Benderlioğlu Cengiz Yıldız

Düzenbaz, katı yürekli, manipülatif ve hayatta dikiş tutturamamış bir adamdır. Tek derdi kısa yoldan zengin olmaktır.  Bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.  Değersiz hayatını sürdürebilmek için söylemeyeceği yalan, kullanmayacağı insan, mahvetmeyeceği değer yoktur. Cengiz’in sahip olduğu tek şey, Hülya’nın ona olan sevgisidir. Cengiz de yeri geldiğinde bunu kullanmasını çok iyi bilir.  Yaşına göre son derece yakışıklı bir adam olan Cengiz, yemesini içmesini, fake markala da olsa giyinip kuşanmasını bilir. Oyunlarıyla herkesi kandırmayı başarsa da sonunda söylediği yalanlar yüzünden kendi sonunu getirebilir.

ÖZGE BORAK - BERRİN AKSOY

Özge Borak Berrin Aksoy

Moda deyince ülkede akla gelen ilk kişi olan Berrin Aksoy, Duru’nun annesidir. Etkileyici, güç meraklısı, hırslı bir kadındır. Mükemmeliyetçiliği ile hem kendi hayatını bir meydan savaşına çevirmiş, hem de aile hayatını bir tür kariyer meselesi yapmıştır. Öyle ki; onun yaptığı her şey dört dörtlük olmalıdır. Haluk Aksoy gibi bir eşe sahip olmak en önemli varlık sebebidir. Duru da onun mükemmel aile tablosunun bir parçasıdır. Onun da en ufak bir hata yapmasına müsaade yoktur.  Dışarıdan muhteşem görünen Berrin, hırsı yüzünden yıllar içinde adım adım hastalanmıştır. Kurduğu dillere destan tablo Melike’nin hayatlarına girmesiyle parçalanmaya başlayacaktır.

KUBİLAY TUNÇER - HALUK AKSOY

Kubilay Tunçer Haluk Aksoy

Büyük bir tekstil devi olan Aksoy Holding’in sahibi ve Duru’nun babasıdır. Kentsoylu bir aileden gelen Haluk, babadan zengin, entelektüel birikimi olan, şüpheci ve kuralcı biridir. Kırmızı çizgileri, keskin sınırları olan Haluk’un en büyük takıntısı ailesidir. Aile itibarını zedeleyeceğini düşündüğü hiçbir şeye tahammülü yoktur. Berrin’in hırsları ve hastalığının etkisiyle itibarını zedelemesinden korkan Haluk sürekli tetikte olmak zorundadır. Duru söz konusu olunca akan sular durur. Kızı onun tek varisi, prensesi ve yumuşak karnıdır. İşlerin yolunda gitmediği zamanlarda Haluk’un büyük bir maharetle şirkette çevirdiği oyunlar Aksoyların tüm geleceğini belirleyecektir.

ZEYNEP ERONAT - ZEHRA KARACA

Zehra Karaca Zeynep Eronat

Geniş Karaca ailesinin başı olan Zehra, güçlü, inançlı ve inatçı bir kadındır. Geleneksel aile bağları onun için en önemli değerdir. Yüreği evladının acısıyla katılaşmış, suçlu gördüğü Melike’nin içeri girmesi onu sakinleştirmemiştir. Acıları onu sert biri yapmış, yüreğindeki merhameti görünmez kılmıştır. Hayatına torunun girişiyle Zehra da unuttuğu özüne tekrar dönecektir.

RENAN BİLEK - EMİN KALELİ

Renan Bilek Emin Kaleli

Kerim’in babası ve yıllardır tekstil devi Aksoy’lar ile işbirliği içinde çalışan Kaleli Kumaş Şirketinin sahibidir.  Emin, gün görmüş hayatı bilen bir adamdır. Kimseyi ne yargılar, ne de kınar. Erdemleri olan biridir. Onun için önemli olan tek şey artık kimsenin umurunda olmasa da geleneksel aile değerleridir. Sevgisini göstermekten çekinen ama şefkatini esirgemeyen Emin, Melike’ye kol kanat gerer.

OZAN YİĞİT - VOLKAN BİLGEN

Ozan Yiğit Volkan Bilgen

Günübirlik yaşayan, hilebaz ve dejenere bir gençtir. Para onun değerler dengesinde en üstte gibidir… Para ve güç için her tür dalavereyi çevirebilecek biridir. Bu zaafları yüzünden kendisi ve Hazal’ın başına büyük belalar açılmasına neden olur.

Yalan dizisi konusu ve oyuncu kadrosu hakkında tüm merak edilenleri cevapladık. Peki ilk bölümde neler oldu?

Yalan Dizisi İlk Bölümünde Neler Oldu?

27 Mayıs Pazartesi günü yayınlanan Yalan dizisinin 1. bölümünde 20 yıl sonra hapisten çıkan Melike'nin hayatı tepetaklak oluyor!

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (17)

Kocasının katili olmakla suçlanan Melike, yirmi yıl sonra hapisten çıkar. Yıllarca hasret kaldığı kızına kavuşmaktan başka derdi olmayan Melike, dışarıda kendisini yalanlarla örülü bir dünyanın beklediğinden habersizdir. Melike’yi bekleyen yalnız yalanlar değildir, kocasının kin dolu ailesi de intikam almak için gün saymaktadır. Melike yeni hayatının daha en başında mücadele etmek zorunda kalırken, en büyük savaşını kızı Hazal’la yakınlık kurabilmek için verecektir.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (4)

Ancak bu hiç de kolay olmaz. Çünkü Hazal, Melike’nin gerçek kızı değildir. Hazal, Hülya ve Cengiz’den Melike’nin kızı hakkındaki büyük sırrı öğrendikten sonra hemen harekete geçer. Berrin Aksoy ve onun kızı Duru Aksoy’la da yolları da bu sayede kesişir. Hazal’dan kolayca kurtulabileceğini sanan Berrin çok yanılmıştır. Berrin, Hazal’dan kurtulayım derken öyle bir hata yapar ki Melike ve Duru’yu da olayların içine çekmiş olur. Artık tüm yalanların ortaya dökülmesi an meselesidir. Herkesin geleceği Hazal’ın iki dudağının arasındadır.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (5)

Yalan Dizisi 2. Bölümünde Neler Olacak?

Berrin, Hazal'ı öldürmeye çalışıyor!

Melike için hayat yeniden başlamıştır. Hem geçmişin gölgesi tarafından takip edilir hem de kızı ile ilgili kafasında oturmayan şeyler vardır. Melike yeni hayatı için savaşmaya hazırken Hazal da boş durmaz. Duru'nun yerine geçmek isteyen Hazal, Berrin ile konuşur. Ancak onu bekleyen kötü bir sürpriz vardır. Diğer taraftan Melike de namlunun ucundadır.

“Yalan dizisi konusu ve oyuncu kadrosu” yazımızda bazı merak edilen sorulara da değindik.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (13)

Yalan Dizisi Hangi Gün, Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

Yalan dizisi 27 Mayıs Pazartesi günü ilk bölümüyle Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluştu. Her Pazartesi saat 20:00’de izleyiciyle buluşmaya devam edecek.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (16)

Yalan Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kanal D ekranlarının en yeni dizisi Yalan'ın çekimleri İstanbul'da yapılıyor. Dizinin çekimleri İstanbul'un Beşiktaş ve Galata gibi hem tarihi hem de turistik mekanlarında yapılıyor.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (19)

Yalan Dizisi Uyarlama mı?

Senaryasunu Cem Akyoldaş ve Murat Boyacıoğlu'nun kaleme aldığı Yalan'ın uyarlama olup olmadığına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yalan Dizisi Konusu Ve Oyuncu Kadrosu (21)

Kaynak: Ayşenur Yılmaz