Kültür ve sanat şehri Yunusemre’de meslek edindirme kurslarında eğitim gören kursiyerlerin eserleri meraklıları ile buluştu. Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Yunus Emre Millet Çarşısı Fuaye Salonunda el emeği göz nuru eserler sergilendi. Açılışa Yunusemre Belediye Başkanvekili Haydar İzci, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Mesut Doğan, Emine Özge Arslan, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban’ın eşi Serap Balaban, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, Yunusemre Belediyesi Özel Kalem Müdürü Seyit Ali Özmen, Kültür İşleri Müdürü Yasemen Sarar Şıktaş, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

“Kadınlarımızın yanındayız”

Manisa’da Dünya Müzik Günü’nde anlamlı konser Manisa’da Dünya Müzik Günü’nde anlamlı konser

Serginin açılışında konuşan Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Emine Özge Arslan kadınların desteklenmesine büyük önem verdiklerini belirterek, “İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yunusemre Belediyemiz işbirliği ile hanımlar lokallerimizde yıl boyu yapılan eserleri vatandaşlarımız ile buluşturuyoruz. Bu tür organizasyonlar bizim için çok kıymetli. Çünkü biz kadınlarımızın hayatın içerisinde yer almaları, üretmeleri ve bu üretimlerden de bir gelir kazanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Bu etkinlikleri destekleyeceğiz. Kursiyerlerimizin ürünlerini gelire çevirmeleri için desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Serginin açılışında konuşan Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Belediyemiz ile işbirliği kapsamında 15 lokalde 100’e yakın öğretmenimizin yüzlerce kursiyer ile hazırladığı çok büyük bir sergiyi vatandaşlarımız ile buluşturduk. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Beş bin eser sergilenecek

Yunusemre Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, Yunusemre Kent Konseyi ve Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesindeki kursiyerlerin el emeği göz nuru yaklaşık 5 bin eser 5,6 ve 7 Haziran 08:30-17:30 saatleri arasında kapılarını meraklılarına açacak. 100 öğretmenin 15 lokalde yüzlerce kursiyer ile hazırladığı eserler meraklılarına satışa sunularak el emeği göz nuru eserleri hazırlayan kadınların ekonomilerine katkı sağlanacak.

Kaynak: İHA