Edinilen bilgiye göre, Edremit İlçe Jandarma ve Avcılar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından Avcılar Mahallesinde yürütülen önleyici kolluk devriyesi esnasında bir bahçeden zeytin toplayan bir gruba rastlandı.
Jandarma Asayiş Timleri, zeytin toplayanların kimlik sorgulamalarını gerçekleştirdi. Zeytin toplayanların bahçe sahibi olmadıkları tespit edildi. İddialara göre, M. Z, V. D, G. D, ve E. D, bahçeden zeytin çalarken suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler tarafından toplanarak çuvallara konulan çalıntı olduğu değerlendirilen 250 kilo zeytin ise bahçe sahibine teslim edildi.

AW103213_02
Edremit İlçe Jandarma Komutanlığında sorgu işlemleri tamamlanan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi. Hırsızlık zanlılarının adliyeye sevki sırasında ilginç diyaloglar yaşandı. Zanlılardan birinin yakınının. “Çoluk çocuğa ben bakarım” demesi üzerine “Paşa paşa yatarız biz” demesi ve gülerek adliyeye girmeleri dikkatleri çekti
Daha sonra 4 hırsızlık zanlısı sevk edildikleri nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak Burhaniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

CHP Genel Başkanı Özel’in, bedelli askerlik sözlerine tepki CHP Genel Başkanı Özel’in, bedelli askerlik sözlerine tepki

AW103213_01

Kaynak: İHA