Yeşilçam’ın usta isimlerinden olan 72 yaşındaki Fatma Karanfil, uzun bir süredir Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Karanfil, hayatını kaybetti. Usta oyuncu Karanfil geçtiğimiz günlerde entübe edilmişti.


Yeşilçam’ın efsane filmlerinden Keloğlan serisinde Fatma karakteri ile tanınan usta oyuncu Aşk-ı Memnu dizisinde hayat verdiği Şayeste karakteriyle hafızalara kazınmıştı.


Usta oyuncu için yarın Levent’te bulunan Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde düzenlenecek olan cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
Usta oyuncu, kariyerine 1968 yılında Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak adım atmış, 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenip daha sonra ayrılmıştı. 1976-1980 yılları arasında Londra'da tekstil eğitimi alan Karanfil, geçmişte göğüs kanserini yenerek 2001 yılında mesleğine geri dönmüştü.

1 milyon 115 bin liralık hesapla gündem olan işletmenin hiç vergi vermediği iddia edildi! 1 milyon 115 bin liralık hesapla gündem olan işletmenin hiç vergi vermediği iddia edildi!

Film San Vakfı tarafından yapılan açıklamada ise "Türk Sineması’nın ve Tiyatrosu’nun usta sanatçısı Fatma Karanfil’e Allah'tan rahmet ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz"

Aşk-ı Memnu'nun Şayeste'si FATMA KARANFİL KİMDİR?

3 Şubat 1952'de Eskişehir’de dünyaya gelen Fatma Karanfil, Language and Culture Center’de okuduktan sonra 1968'de Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinemaya adım attı.

1975'te Ali Kocatepe ile evlenen ancak daha sonra boşanan Karanfil, 1976 - 1980 yılları arasında Londra’da tekstil eğitimi aldı.

Fatma Karanfil, daha önce meme kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenmeyi başardı.

Yeşilçam’ın unutulmayan yapımlarından 'Keloğlan'da 'Fatma' karakterini canlandıran Karanfil, 'Aşk-ı Memnu' dizisindeki 'Şayeste' rolüyle de hatırlanıyor.

Kaynak: haberturk.com