Önemli projelere imza atan Salihli Anadolu Lisesi proje ekibi öğrencileri yeni bir çalışmaya daha imza attı. Öğrenciler, en çok tercih edilen meslek gruplarına yönelik anket çalışması gerçekleştirdiler.

Öğrenci Meslek (7)1

Proje ekibi içerisinde bulunan 9/C sınıfı öğrencileri, Proje öğretmeni Pınar Kızıl öncülüğünde yaptıkları anket çalışmasında okulda bulunan 9-10-11’inci sınıftaki öğrencilere, ‘merak ettikleri meslek gruplarına’ yönelik soru yöneltti. Yapılan anket çalışmasında sağlık ve hukuk alanında yer alan meslek grupları ilk sırada yer aldı.

Öğrenci Meslek (1)1

 Anketle birlikte merak edilen meslek alanlarına yoğunlaşan ekip, merak edilen meslek gruplarına öğrencileri buluşturdu. Öğrenciler Salihli Adliye Sarayı’nda duruşmaya katıldılar. Hukuki alanda hakim ve savcıya, sorular yöneltip, merak ettikleri huşular hakkında bilgiler aldılar. Öğrenciler daha sonra, Özel Can Hastanesi Müdürü Mübarek Ertekin’in katkılarıyla hekimlik, laboratuvar teknikerliği, hemşirelik gibi sağlık grubu meslekleri hakkında merak ettikleri hususlar hakkında bilgiler aldılar. 

Öğrenci Meslek (5)1

Öğrenciler, "Yerinde Kariyer Günleri Projesi " ile bu şekilde birebir yerinde meslekleri icra eden kişiler ve çalışma sahasında bulunmalarının kendilerine önemli katkılarının olduğunu ve bu proje sonucunda mesleklerini seçmek konusunda kararlarının netleştiğini belirttiler.

ÖSYM Başkanı Ersoy’dan YKS açıklaması ÖSYM Başkanı Ersoy’dan YKS açıklaması

Öğrenci Meslek (6)1

Öğrenci Meslek (3)1

Öğrenci Meslek (4)1

Öğrenci Meslek (2)1

Muhabir: Onay Ozan