13 yaşındaki  Elif Dikmen Şadi Turgutlu Ortaokulu 7. Sınıfta okuyor. Aynı zamanda Seramiksan Kadın Voleybol Takımında oynuyor. Damla Yıldız da, 14 yaşında. Hasan Üzmez Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi. Hasan Üzmez Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımında oynuyor. Tuğba Dinçer ise 13 yaşında. Hasan Üzmez Ortaokulu 7. Sınıf Öğrenci. Aynı zamanda o da Hasan Üzmez Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımında oynuyor.

Elif Dikmen’in babası Mesut Dikmen kendilerinin 18 yıl önce Demirci İrişler mahallesinden geldiklerini ve yeğenlerinin de Teperik Mahallesinden olduğunu, kızı ve yeğenlerinin voleybola tutku ile bağlı olduğunu söyleyerek, ”Kızlarımız çok başarılı birer sporcu olmaları birlikte akademik başarıları da gayet güzel. Gece gündüz yağmur çamur demeden antrenmanlarını aksatmıyorlar. İnşallah gelecekte hak ettikleri yerler gelirler” dedi.

Salihlili sporculardan Bocce Volo Atış Oyunları’nda başarı üstüne başarı Salihlili sporculardan Bocce Volo Atış Oyunları’nda başarı üstüne başarı

Filenin sultanlarının dünya şampiyonu olmasından sonra ülke çapında bu spora ilginin arttığını söyleyen Beden Eğitimi Öğretmeni Yaşar Eser ,”Geleceğin Zehra Güneş’leri, Eda Erdem’leri okullarımızda ve kulüplerimizin alt yapılarında yetişiyor.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi